Кукмара районы Урта Кумор авылында гражданнарны кабул итү

2018 елның 21 сентябре, җомга

2018 елның 18 сентябрендә Кукмара районы Урта Кумор авылында ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Б.И.Кадыйров һәм ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контрольлек-инспекция бүлегенең әйдәп баручы белгеч-эксперты И.И.Бәдретдинов катнашында алкогольле продукция сату һәм кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендәге мәсьәләләр буенча гражданнарны күчмә кабул итү үткәрелде.

Чарада сәүдә өлкәсенә кагылышлы мәсьәләләр, аерым алганда: сыйфатсыз товарлар сату һәм килеп туган төрле хәлләрдән чыгу юллары каралды. Кабул итү барышында мөрәҗәгать итүчеләрнең һәммәсенә “Кулланучылар хокукларын яклау турында”  07.02.1992 ел, № 2300-1 Россия Федерациясе Законы нигезләмәләре, Товарларның аерым төрләрен сату кагыйдәләре һәм Россия Федерациясе Хөкүмәтенең  19.01.1998 ел, № 55 карары белән расланган Кире кайтарып яки шундый ук үлчәмдәге, форма, габарит, фасон, төс яисә комплектациядәге башка товарга алыштырып булмый торган азык-төлек булмаган сыйфатлы товарлар исемлеге нигезендә аңлатмалар бирелде.

Чара кулланучылар хокукларын яклау буенча мәгълүмат-агарту характерындагы буклетлар һәм «Вестник потребителя Татарстана» газетасының соңгы санын өләшү белән үрелеп барды.