Әлмәтнең һәм Лениногорскиның КФҮ планлы кизү торуны уздыру хакында

2019 елның 18 марты, дүшәмбе

Әлмәтнең һәм Лениногорскиның күпфункцияле үзәкләрендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгечләре тарафыннан, Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсенең Әлмәт, Зәй, Лениногорск һәм Сарман районнарындагы территориаль бүлеге белгечләре А.Н.Зверев һәм Л.В.Мурадымова белән берлектә, бирегә килүчеләр өчен түгәрәк өстәлләр уздырылды.

Кизү тору барышында күпфункцияле үзәк клиентларына "Кулланучыларның хокукларын яклау турында" РФ Законы нормалары, Товарларның аерым төрләрен сату кагыйдәләре һәм РФдә халыкка көнкүреш хезмәтләрен күрсәтү кагыйдәләре турында аңлатылды.

Бирелгән сорауларга аңлатмалар бирелде, беренче ярдәм күрсәтелде, мәгълүмати материаллар таратылды.