Кулланучыларның хокукларын яклау буенча профессиональ киңәшләр: техникум студентлары белән очрашу узды

2019 елның 17 октябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы идарәсенең Бөгелмә, Азнакай, Баулы һәм Ютазы районнары территориаль бүлеге белгеч-эксперты Розалия Хәсәншина һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы белгеч-эксперты Лилия Мурзина белән очрашты. Белгечләр "Сәламәт яшәү рәвеше һәм кулланучыларның хокукларын яклау" дигән темага дәрес үткәрде.

Студентлар өчен кулланучыларның хокукларын яклау мәсьәләләре, кулланучыларның хокукларын яклау буенча үткәрелә торган олимпиада, "Кулланучыларның хокукларын яклау турында" Закон нигезләре турында лекциясе укылды. Моннан тыш, кулланучыларның мәнфәгатьләрен яклау буенча конкрет проблемаларны хәл итү ысулларына күрсәтелде һәм профессиональ киңәшләр бирелде.