чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органына шәһәрдә яшәүче хатын-кыз тиешенчә сыйфатсыз товарны экспертизалау тәртибен аңлатуны сорап телефон аша мөрәҗәгать итте. Бу сорау, ноутбук сатып алганнан соң бер ай узгач, кимчелекләр барлыкка килү сәбәпле туа, һәм кулланучы сатучыдан аларны бетерүне таләп иткән. Әмма кулланучы белән сатучы арасында кимчелекләрнең килеп чыгу сәбәпләре турында бәхәсле хәл килеп чыккан. Сатучы товардагы кимчелекләр товарны сатып алучыга тапшырганнан соң, ягъни аның гаебе аркасында барлыкка килгән дип раслый. Кулланучы моның белән риза түгел.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре тарафыннан кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфатын һәм культурасын күтәрү максатларында даими рәвештә Казан шәһәренең сәүдә, мәгариф һәм мәдәни объектларында һәм Татарстан Республикасының ведомство карамагындагы муниципаль районнарында семинарлар үткәрелә.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре тарафыннан «Уңыш» сәүдә комплексында хуҗалык итүче субъектлар өчен кулланучылар хокукларын яклау буенча чаралар уздырылды.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Хуҗалык итүче субъектларның һәм халыкның хокукый грамоталылыгын арттыру, кулланучылар базарындагы хокук бозуларны кисәтү максатларында, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгечләре сатучылар өчен «Авыл» ҖЧҖ сәүдә объектында «Кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ законнарын аңлатып, укулар үткәрделәр.

сишәмбе

2024 елның 16 апрелендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре «Казан» Агросәнәгать паркы территориясендә эшчәнлек алып баручы хуҗалык итүче субъектлар вәкилләре белән кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфатын һәм культурасын күтәрүгә юнәлдерелгән укыту семинарлары үткәрделәр.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яшел Үзән территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге консультанты Венера Өметбаева авыл халкы һәм Кайбыч районы Федоровка авыл китапханәсе белгечләре өчен кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә хокукый грамоталылыкны арттыру буенча чара үткәрде.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

«Биектау FM» дулкынында район халкы яңалыклар, төрле чаралар һәм тантаналардан репортажлар һәм башка көндәлек яңалыклар блоклары белән таныша ала. Шулай ук радио тыңлаучылар район һәм Татарстан Республикасы оешмалары һәм учреждениеләре җитәкчеләре белән атналык интервьюлар һәм төрле темаларга тематик тапшырулар тыңлый ала.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Болгар шәһәренең күпфункцияле үзәгендә консультация өстәле эше барышында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы хезмәткәренә мебель ясау буенча заказ ителгән хезмәтне алудан өметсезлек кичергән кулланучы мөрәҗәгать итте.

дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органына Чистай районында яшәүче кулланучы сыйфатсыз электр пиласын сатып алуга бәйле бәхәсле мәсьәләне хәл итүдә консультация сорап мөрәҗәгать итте. Товар узган елның көзендә сатып алынган булган, ләкин бу чорда ул бер үк кимчелек белән ике тапкыр гарантия ремонтына тапшырылган. Бу юлы товарда кабат кимчелекләр барлыкка килгән. Сатып алучы аны ремонтлаудан туеп, сорау бирде:

- Аны алыштыруны таләп итеп буламы?

Тэги: кулланучылар хокукын яклау техник яктан катлаулы товарлар

2024 елның 14 апрелендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы контроль-инспекция бүлегенең өлкән белгече Ирина Синица һәм Азнакай муниципаль районы Башкарма комитетының икътисад, сәнәгать һәм сәүдә бүлегенең баш белгече Ләйсән Мәрданова Азнакай шәһәрендә азык-төлек ярминкәсе үткәрү вакытында халык өчен консультация чарасы үткәрделәр.