сентябрь, 2022 ел
җомга

Көнкүреш химиясе продуктлары - милекне саклау өчен эшләнгән чаралар. Көнкүреш химиясе чараларын куллану хисабына фатирны яки транспорт чарасын җыештыру вакыты шактый кыскара. Алар теләсә нинди тапны тизрәк һәм нәтиҗәлерәк итеп юкка чыгарырга мөмкинлек бирә, шул ук вакытта моның өчен күп көч куярга кирәкми, ә көнкүреш әйберләре үз төсен саклап калачак.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау көнкүреш химиясе

пәнҗешәмбе

Товарларны яки хезмәтләрне куллану ягыннан сайлап алуның мөһим критерие булып мәгълүмат тора. Кулланучы тулы һәм дөрес мәгълүматка ия булып кына, аның ихтыяҗларын һәм өметләрен тулысынча канәгатьләндерә торган товарны яки хезмәт күрсәтүне сайлый ала.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау көнкүреш химиясе

чәршәмбе

27.07.22 көнне Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре азык-төлек булмаган товарлар төркемен (көнкүреш химиясен) сатучы хуҗалык итүче субъектлар өчен укыту семинарлары үткәрде.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

сишәмбе

1922 елның 19 июлендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфатын һәм культурасын күтәрүгә юнәлдерелгән чаралар үткәрү кысаларында Казан шәһәре базарларында һәм сәүдә мәйданчыкларында (көнкүреш химиясен гамәлгә ашыручы) эшчәнлек алып баручы хуҗалык итүче субъектлар белән укыту семинарлары үткәрде.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

август, 2020 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләренә гражданнарны кабул итү вакытында кулланучылар еш кына көнкүреш химиясе товарлары турында сораулар бирә.

Көнкүреш химиясе товарларын сатканда сатып алучылар һәм сатучылар арасындагы мөнәсәбәтләр «Кулланучылар хокукларын яклау турында» 07.02.1992 ел, № 2300-1 РФ Законы һәм РФ Хөкүмәтенең 19.01.1998 ел, № 55 карары белән расланган товарларның аерым төрләрен сату Кагыйдәләре белән җайга салына.

ноябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Лениногорск шәһәренең шәхси эшкуар тарафыннан көнкүреш химиясе товарлары сатыла торган кибетендә ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы белгеч-эксперты Алла Нуртдинова, Роспотребнадзорның Татарстан Республикасы буенча идарәсе вәкиле Ләйсән Морадымова белән берлектә, өлкәннәр һәм балалар өчен беренче чиратта кирәкле товарлар, көнкүреш химиясе һәм парфюмерия-косметика продукциясе сатуда махсуслашкан Лениногорск шәһәренең кече һәм урта бизнес вәкилләре белән очрашты.