Бүләкләр үз җиңүчеләрен һәм призерларын тапты

2021 елның 15 декабре, чәршәмбе

Декабрьнең беренче яртысында Арча, Кукмара, Саба һәм Теләче районнары гомуми белем бирү учреждениеләрендә «Кулланучылар хокукларын яклау» дигән тема буенча Олимпиадада җиңүчеләрне һәм призерларны бүләкләү тантанасы узды. Быел алар барлыгы җиде.

Тантаналы шартларда Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Булат Кадыйров һәм эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге начальнигы Ләйсән Абдуллина җиңүчеләргә, призерларга һәм аларның остазларына грамоталар һәм кыйммәтле бүләкләр тапшырдылар. Дипломатларга исемле кубоклар һәм медальләр тапшырылды.

Олимпиаданың II дәрәҗә дипломына Татарстан Республикасы Теләче муниципаль районы Иске Җөри урта мәктәбе укучысы Гөлфия Мортазина лаек булды;

III дәрәҗә дипломга Татарстан Республикасы Арча муниципаль районы Иске Кырлай төп гомуми белем бирү мәктәбе укучысы Әдилә Сафиуллина лаек булды;

«Кулланучылар грамоталылыгын өйрәнүдә ирешкән уңышлары өчен» номинациясендә Арча муниципаль районы Социалистик Хезмәт Герое С. З. Габдрахманова исемендәге Яңа Кенәр урта мәктәбе укучысы Исмәгыйль Галиев призер булды;

«Кулланучылар белеме нигезләрен өйрәнүдә уңышлар өчен» номинациясендә Татарстан Республикасы Саба муниципаль районының «Рост «Шәмәрдән лицее» укучысы Самат Сафиуллин Призер булды.

«Җиңүгә һәм кулланучылар законнарын өйрәнүгә омтылыш өчен» номинациясендә призер - Татарстан Республикасы Теләче муниципаль районы Фатих Хөсни исемендәге Олы Мәтәскә урта мәктәбе укучысы Данияр Нигъмәтҗанов.

«Кулланучылар хокукларын яклау» темасы буенча укучылар арасында олимпиадада актив катнашкан өчен» номинациясендә Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районының Кукмара 4 нче Кукмара урта мәктәбе укучысы Юлия Боханова җиңүче булды.

Укучыларның остазлары Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе җитәкчесе Җәүдәт Әхмәтханов һәм Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министры Илсур Һадиуллин кул куйган «Татарстан Республикасы кулланучылар мәгарифе системасын үстерүгә керткән өлеше өчен» рәхмәт хатлары, истәлекле һәм файдалы бүләкләр белән бүләкләнделәр.

Укытучылар олимпиадада катнашучыларның лаеклы бәяләнгән хезмәтләре өчен рәхмәт белдерделәр.