Тартып алынган продукциянең гомуми саны 18 шешә тәшкил иттте

2024 елның 11 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Бөгелмә районы буенча Эчке эшләр бүлеге һәм ПК хезмәткәрләре тарафыннан шәхси йорттан физик затның спиртлы продукция сату факты ачыкланды. Тартып алынган продукциянең гомуми саны 18 шешә (48 литр) тәшкил итә.

Шул рәвешле, граждан РФ Административ хокук бозулар кодексының 14.17.1 маддәсенең 1 өлешендә (физик зат тарафыннан алкогольле һәм спиртлы азык-төлек продукциясен законсыз сату) һәм РФ Административ хокук бозулар кодексының 15.12 маддәсенең 4 өлешендә (алкогольле продукцияне маркировкасыз һәм (яки) Россия Федерациясе законнары белән каралган мәгълүматны кертмичә әйләнештә тоту) каралган административ хокук бозуны башкарды. Мондый мәгълүматны маркировкалау һәм (яки) куллану мәҗбүри.

Материал Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органына тапшырылды. Административ тикшерү үткәрелә.