«Академик» сәүдә комплексында Консультация пункты эшләде

2024 елның 15 марты, җомга

2024 елның 14 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы белгечләре «Академик» сәүдә комплексы территориясендә консультация пункты оештырды. Кулланучыларга һәм сатучыларга товарлар, эшләр, хезмәтләр сатып алганда кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча консультацияләр бирелде.

Консультация пункты эшләгәндә гражданнар нигездә түбәндәге сораулар белән мөрәҗәгать иттеләр:

- зурлыгы буенча туры килмәгән азык-төлек булмаган товарны ничек алыштырырга;

- ялгыш сатып алынган азык-төлек товары өчен акчаны кире кайтарып буламы;

- товар сатып алганда мәгълүматка мәҗбүри һәм кирәкле таләпләр.

Барлык мәсьәләләр буенча Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы белгечләре тарафыннан аңлатмалар бирелде.

Сатучыларга кулланучылар проблемаларын ирекле хәл итү формуласын кулланырга киңәш ителә, ягъни судка кадәрге тәртиптә.

Мөрәҗәгать итүчеләргә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең территориаль органнарының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлекләренең адреслары һәм телефоннары турында мәгълүматны үз эченә алган актуаль темалар буенча Кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендәге гамәлдәге законнарны аңлатучы брошюралар һәм буклетлар рәвешендәге мәгълүмати белешмәлекләр тапшырылды.