Кулланучылар хокукларын яклау буенча конкурста җиңгән Питрәч кызын республика олимпиадасына чакырдылар

2017 елның 24 апреле, дүшәмбе

ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы һәм район мәгариф бүлеге, кулланучылар хокукларын яклауга багышлап, 8-10 сыйныф укучылары  арасында “Кулланучы белемнәре – уңышка юл” дигән тема буенча конкурс үткәрде. Анда Питрәч 1нче мәктәбенең  10 Б сыйныфы укучысы Энҗе Муллаянова җиңде.

Бүләкне кызга ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы начальнигы  Марина Егорова тапшырды:

- Үз хокукларын яхшырак белсеннәр, кулланучы буларак, аң-белемнәрен үстерсеннәр өчен кулланучылар белән күбрәк чаралар үткәрергә тырышабыз, - дип басым ясап әйтте Марина Егорова. – Мәктәп укучылары белән дә күп эшлибез. Питрәч районында бу өлкәдә әнә шундый бик тә белемле балаларның булуына шатбыз. Энҗене һәм конкурста катнашкан башка егет-кызларны киләсе уку елында республика олимпиадасында катнашырга чакырабыз. Җиңүчеләрне бик шәп бүләкләр көтә.