апрель, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хәбәр иткәнчә, «Сыра һәм аз алкогольле эчемлекләрне маркировкалау» бүлегендәге намус билгесенең рәсми порталында «Берләшмәдә сорау бирү» бүлегендә «Татарстан Республикасында сыра һәм аз алкогольле эчемлекләрне эзләп табу буенча эксперимент кысаларында әйләнештә катнашучылардан сораулар» дигән өстәмә урнаштырылган, анда эксперимент барышында барлыкка килгән сыра һәм сыра эчемлекләрен маркировкалау турында сыра базарында катнашучылар сораулар бирә ала.

Тэги: сыра сыра, эксперимент

апрель, 2024 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы вәкилләре Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе һәм «Оператор – ЦРПТ» ҖЧҖ вәкилләре белән берлектә республика территориясендә сыра һәм аз алкогольле эчемлекләр сатучы ваклап сату оешмалары белән очраштылар. Чара Татарстан Республикасы җәмәгать кабул итү бүлмәсе штабында узды.

Тэги: сыра продукциясе сыра кегларын маркировкалау эксперимент

февраль, 2024 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә «кега» транспорт тарасында җитештерелә торган идентификация чаралары белән мәҗбүри маркировкаланырга тиешле товарлар әйләнешен мониторинглауның дәүләт мәгълүмат системасына мәгълүмат тапшырып, сыра продукциясе хәрәкәтен күзәтеп баруны тәэмин итү буенча экспериментны гамәлгә ашыру дәвам итә.

Бүгенге көндә экспериментта Татарстан Республикасыннан гына түгел, Россия Федерациясенең башка төбәкләреннән дә 620дән артык хуҗалык итүче субъект катнаша.

Тэги: сыра кегларын маркировкалау

сентябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

«Эвотор» ИТ-компаниясе сыра кегаларын маркировкалау өчен үз программалы тәэминатын эшләп бетергән ритейл өчен технологияләр белән тәэмин итүче беренче Федераль компания булды. Ваклап сату предприятиеләре «кега» транспорт тарарында җитештерелә торган сыра һәм сыра эчемлекләрен 2020 елның 1 октябрендә маркировкалау белән дә, алардан башка да ала һәм сата ала торган күчеш чоры.

апрель, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә үткәрелә торган “Кега” тарнспорт савытында җитештерелә торган сыра һәм сыра эчемлекләрен, сидр, пуаре, медовуханы маркировкалау буенча сынау кысаларында, “Татспиртпром” АҖ нең “Белый кремль” сыра кайнату заводы” филиалында сыра “кег”ларын махсус маркалар белән маркалау башланды.

апрель, 2020 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасында 2020 елның 1 апреленнән Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 18.02.2020 ндә дөнья күргән 122 номерлы карары нигезендә, “кега” тарнспорт савытында җитештерелә торган сыра һәм сыра эчемлекләрен, сидр, пуаре, медовуханы маркировкалау буенча сынау (алга таба – Сынау) башланды.