июль, 2020 ел
җомга

«Татарстан Республикасында кулланучылар хокукларын яклауның комплекслы системасын үстерү» республика ярдәмче программасын үтәү максатларында, кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча республика гражданнарына консультация ярдәме күрсәтүне киңәйтү өчен, Аксубай районы хуҗалык итүче субъектлары өчен Түбән Кама территориаль органы хезмәткәре тарафыннан кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә законнар нигезләре һәм кулланучылар һәм хуҗалык итүче субъектларның хокукларын яклауның хокукый механизмнары буенча тематик семинарлар үткәрелде.

июнь, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы хезмәткәрләре хуҗалык итүче субъектлар белән даими очрашулар үткәрә. Шундыйларның берсе Алексеевск ш.т. бистәнең «Пятерочка» кибетендә оештырылды.

апрель, 2020 ел
чәршәмбе

2020 елның 28 апрелендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы эчке базарны координацияләү һәм үстерү бүлеге җитәкчесе Ләйсән Абдуллина практик һәм консультатив ярдәм күрсәтү йөзеннән ZOOM аралашу платформасында Саба районы Сатыш авыл җирлеге хезмәткәрләре өчен, авыл җирлеге башлыгы Фаил Шәфигуллин катнашында онлайн-семинар үткәрде.

март, 2020 ел
пәнҗешәмбе

ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре кулланучыларның хокукларын яклау көненә багышланган чаралар кысаларында «Тандем» сәүдә-күңел ачу комплексында (Казан шәһәре, Ибраһимов проспекты, 56) урнашкан «Сalzedonia» кибетендә семинар үткәрде. Кибет оекбаш-оек эшләнмәләре, шулай ук су коену һәм комлыкта кызыну өчен пляж киемнәре сата.

август, 2019 ел
чәршәмбе

Хатын-кыз киемнәре һәм күн-галантерея сатыла торган сәүдә объектында укыту семинары үткәрелде. Аны ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы белгечләре оештырды.