Биектау районында коррупциягә каршы тору мәсьәләләре буенча семинарлар уздырылды

2023 елның 20 ноябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы башлыгы урынбасары Татарстан Республикасы Биектау муниципаль районына барды.

Хуҗалык итүче субъектлар белән очрашуларда коррупциягә каршы тору буенча семинарлар уздырылды.

Коррупция иҗтимагый процессларга тискәре йогынты ясый, инвестиция климатының начарлануына, ярлылыкның таралуына, халыкның әхлагы кимүенә китерә, милли иминлеккә һәм илнең нәтиҗәле социаль-икътисади үсешенә куркыныч тудыра.

Коррупциянең күп төрле төрләре бар: ришвәт алу, җәмәгать куллануы өчен билгеләнгән товарларны һәм хезмәтләрне законсыз үзләштерү, туганлык (эшкә кабул иткәндә гаилә әгъзаларына өстенлек бирелә), шәхси файда алу максатында законнар һәм кагыйдәләр төзегәндә йогынты ясау – болар барысы да хокук бозулар һәм вазифа җинаятьләренең киң таралган мисаллары.

Коррупциягә каршы нәтиҗәле көрәш аның чын халәтен, механизмнарын, барлыкка килү һәм яшәү шартларының конкрет сәбәпләрен һәм шартларын белмичә мөмкин түгел.

Эш көннәрендә коррупция юнәлеше турындагы мәгълүматны дүшәмбе – пәнҗешәмбе - 08 сәгать 30 минуттан 17 сәгать 30 минутка кадәр, җомга – 08 сәгать 30 минуттан 16 сәгать 15 минутка кадәр Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең "ышаныч телефонына": +7 (987) 296-68-93 калдыра аласыз.