апрель, 2022 ел
сишәмбе

2022 елның 18 апреленнән 22 апреленә кадәр Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы вазыйфаи затлары тарафыннан «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләрне (гаризаларны) карау нәтиҗәләре буенча мәҗбүри таләпләрне бозуга юл куймау турында 6 кисәтү бирелде.

Тэги: Халык контроле

март, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Республикада «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасы эшли, аның ярдәмендә республикада яшәүчеләр социаль өлкә, элемтә, бизнес, экология, юллар, автомобильләр, төзекләндерү һәм инфраструктура, торак-коммуналь хезмәтләр, авыл хуҗалыгы, шулай ук алкоголь базары мәсьәләләре буенча онлайн-режимда шикаятьләр җибәрә ала.

Тэги: Халык контроле

март, 2020 ел
пәнҗешәмбе

2020 елның 23 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы белгечләре Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр порталының «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасына гражданиннан килгән мөрәҗәгать нигезендә уздырылган административ тикшерү кысаларында Яңа Чишмә районының дүрт сәүдә ноктасына барып кайттылар.

чәршәмбе

ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге җитәкчесе Ләйсән Абдуллина Әтнә районы КФҮ ДБУ филиалына килүчеләргә консультация бирде.

сишәмбе

ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре "Халык контроле" дәүләт мәгълүмат системасында урнаштырылган уяу гражданинның мөрәҗәгатен карап тикшерү кысаларында Казан шәһәренең Яңа Савин районы территориясендә эшчәнлек алып баручы сәүдә объектларына күчмә мониторинг үткәрде.

дүшәмбе

2019 елның 6 августында ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре Казан шәһәренең Мәскәү районы территориясендә контрольлек чаралары үткәрде.