Булачак беренче сыйныф укучыларына букчалар бүләк ителде

2019 елның 27 августы, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хезмәткәрләренең булачак беренче сыйныф укучылары белән очрашу булды. "Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит" республика акциясе кысаларында 6 бала мәктәп өчен кирәк-ярак тутырылган беренче букчаларын алды. Белем көне алдыннан беренче сыйныф укучылары өчен бәйрәм оештыру – ТР Дәүләт алкоголь инспекциясендә күркәм традиция. ТР Дәүләт алкоголь инспекциясе җитәкчесе Җәүдәт Әхмәтханов исеменнән балаларны якынлашып килүче Белем көне белән җитәкче урынбасары Фәннур Хәммәтов котлады:

- Кадерле балалар! Алда сезне иң матур вакыт көтә: яңа дуслар, яңа белемнәр, ачышлар, яңа шатлыклар. Әти-әниләрегез сезнең уңышларга сөенсен, сез ирешкәннәр белән горурлансын иде дип телим. Ә әти-әниләргә сабырлык телим. Хәерле юл!