Әлмәттә «Яңалыклар һәм традицияләр» күргәзмәсе ачылды

2021 елның 21 апреле, чәршәмбе

Татарстан Республикасында Туган телләр һәм Халыклар бердәмлеге елына багышланган чаралар кысаларында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы хезмәткәрләре Татарстан Рәссамнар берлеге оештырган «Яңалыклар һәм традицияләр» дип аталган күргәзмәсендә булдылар. Татарстан Республикасы Рәссамнар берлегенә 85 ел тулды. Бүгенге көндә Берлек сафында 24 халык рәссамы, 71 атказанган сәнгать эшлеклесе һәм 18 Габдулла Тукай исемендәге Дәүләт премиясе лауреаты исәпләнә.

Әлмәт шәһәренең картиналар галереясына республика Рәссамнар берлеге 200дән артык эш алып килгән. Графика, рәсем, скульптура, рәсем, агач кисү, драпировка, аппликация.

«Бу экспозициядә без яңалыкны күрәбез - республиканың яшь рәссамнары эшләрендә, алар ничектер яңача әйләнә-тирә дөньяны сурәтләргә тырышалар, яңа график алымнар табалар. Шул ук вакытта традицион эшләр дә бар», - дип билгеләп үтте Татарстан Республикасы Рәссамнар берлеге идарәсе рәисе Нина Горюнова.