Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хезмәткәрләре Җиңү көнен бәйрәм итүдә катнаштылар

2023 елның 10 мае, чәршәмбе

9 майда Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе хезмәткәрләре Бөек Җиңүнең 78 еллыгын бәйрәм итүдә актив катнаштылар.

Җитәкче Җәүдәт Әхмәтханов җитәкчелегендәге делегация Казан шәһәренең Җиңү Паркындагы һәйкәлгә чәчәкләр салды.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы хезмәткәре тыл хезмәтчәннәрен котлауда катнашты. Яңа Чишмә авыл җирлеге башкарма комитеты җитәкчесе белән берлектә сугыш ветеранының тол хатыны Николаева Елена Петровна һәм Кузнецова Дарья Михайловнаны Җиңү бәйрәме белән котладылар.

9 майда Чистай шәһәрендә митинг 10 сәгатьтә Үзәк мәйданда башланды.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы коллективы митингта катнашты һәм Советлар Союзы Геройлары һәм Хәрби Дан орденнары тулы кавалерлары стеласына чәчәкләр белән венок салды.

Әлмәт территориаль органы хезмәткәрләре шулай ук контрольдәге муниципаль берәмлекләрдә бәйрәм митингларында катнаштылар.