август, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 9 августында Лениногорск муниципаль районы буенча алкогольле һәм спиртлы продукциянең легаль булмаган әйләнешен ачыклау һәм туктату буенча 2023 елның беренче ярты еллыгы буенча ведомствоара комиссия утырышы уздырылды. Комиссия эшендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы җитәкчесе Миләүшә Михеева катнашты.

Тэги: ведомствоара комиссия утырышы

март, 2020 ел
җомга

Баулы муниципаль районы Башкарма комитетының утырышлар залында Этил спирты һәм алкогольле продукциянең законсыз әйләнешен кисәтү һәм чикләү буенча ведомствоара комиссия утырышы булды.

2020 елның 2 ай йомгаклары буенча Баулы муниципаль районының хәмер базарындагы хәл турында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы башлыгы Миләүшә Михеева хәбәр итте. Ул Татарстан Республикасы территориясендә «кега» транспорт савытында китертелә торган сыра һәм сыра эчемлекләрен, сидр, пуарэ, медовуханы идентификацияләү чаралары белән маркалау, мондый продукция әйләнешен күзәтү эше турында да сөйләде.

чәршәмбе

2019 елның 27 нче ноябрендә Татарстан Республикасы Арча муниципаль районы хакимиятенең актлар залында 2019 елның 10 айлык эш йомгаклары буенча Алкогольле һәм спиртлы продукциянең законсыз әйләнешен ачыклау һәм чикләү буенча ведомствоара комиссия утырышы булды. Чарада Арча муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Рәсүл Мөхәррәмов, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге җитәкчесе Розалия Арсланова, Эчке эшләр министрлыгының Арча районы буенча бүлеге полиция җитәкчесе Ринат Котдусов, алкогольле продукция җитештерүчеләр һәм тәэмин итүчеләр, суд приставлары, авыл җирлекләре, сәүдә предприятиеләре вәкилләре, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы белгечләре катнашты.

сишәмбе

Нурлат районы территориясендә алкогольле һәм спиртлы продукциянең законсыз әйләнешен ачыклау һәм мондый очракларга юл куймау буенча ведомствоара комиссия утырышы эшендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе җитәкчесе Җәүдәт Әхмәтханов катнашты.

Ведомствоара комиссия утырышы район башлыгы Алмаз Әхмәтшин рәислегендә узды. Киңәшмәдә ведомство хезмәтләре, район оешмалары һәм предприятиеләре җитәкчеләре, авыл җирлекләре башлыклары, шулай ук кече бизнес вәкилләре катнашты.

җомга

2019 елның 22 нче ноябрендә Чистай муниципаль районы хакимиятендә Алкогольле һәм спиртлы продукциянең законсыз әйләнешен кисәтү һәм чикләү буенча ведомствоара комиссиянең чираттагы утырышы узды. Ведомствоара комиссия утырышында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе җитәкчесе урынбасары Рөстәм Арсланов катнашты.

Шулай ук чарада контрольлек итүче һәм хокук саклау органнары, суд приставлары хезмәте, район үзәк хастаханәсе вәкилләре, "Татспиртпром" АҖ Чистай территориаль органы кураторы Н.С.Мингалиев – "Белый Кремль" сыра кайнату заводы директоры, авыл җирлекләре башлыклары, "Алкоторг" ҖЧҖ сәүдә вәкилләре, сәүдә предприятиеләре җитәкчеләре катнашты.

пәнҗешәмбе

20 нче ноябрьдә Ютазы муниципаль районында 2019 елның 10 айлык эш йомгаклары буенча Татарстан Республикасы Ютазы муниципаль районының Алкогольле һәм спиртлы продукциянең законсыз әйләнешен ачыклау һәм чикләү буенча ведомствоара комиссиясе утырышы булды. Утырыш эшендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе җитәкчесе Җәүдәт Әхмәтханов катнашты.

Ведомствоара комиссиядә катнашучыларны Ютазы муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Аяз Шәфыйгуллин сәламләде.

октябрь, 2019 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясендә Алкогольле продукция буенча республика ведомствоара дегустация комиссиясенең чираттагы утырышы булды, аның барышында республиканың сәүдә объектларында сатыла торган алкогольсез сырага дегустация уздырылды. Комиссия 12 үрнәкне бәяләде. Алар арасында "Балтика" сыра кайнату компаниясе" ҖЧҖ, "АБ ИнБев ЭФЕС" АҖ, "Объединенные пивоварни Хейнекен" ҖЧҖ, "Булгарпиво" ААҖ, "Татспиртпром" АҖ филиалы "Белый Кремль" сыра кайнату заводы", "Букет Чувашии" Чебоксар сыра кайнату фирмасы" ААҖ һ.б. җитештерелгән үрнәкләр, шулай ук Германиядә җитештерелгән бер үрнәк бар иде.

Дегустациягә тәкъдим ителгән продукциянең ваклап сату бәясе – бер шешәсе (банкасы) өчен 40-90 сум.

Дегустациягә, дегустация комиссиясе әгъзаларыннан тыш, "Булгарпиво" ААҖ, Башкортстан Республикасы Сәүдә һәм кулланучыларның хокукларын яклау буенча дәүләт комитеты, "Сынау үзәге" ДКУ (Башкортстан Республикасы) вәкилләре дә катнашты.

сентябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Әлки муниципаль районының мәдәният йорты бинасында 2019 елның 30 сентябрендә район Башкарма комитеты җитәкчесе И.В. Йосыпов җитәкчелегендә Алкогольле һәм спиртлы продукциянең законсыз әйләнешен кисәтү һәм чикләү буенча ведомствоара комиссиянең чираттагы утырышы узды.  Чарада ведомствоара комиссия әгъзалары, шулай ук "Алкоторг" ҖЧҖ вәкилләре, авыл җирлекләре башлыклары һәм алкогольле продукция сатучы хуҗалык итүче субъектлар катнашты.

Расланган график нигезендә, Әгерҗе муниципаль районында Башкарма комитет җитәкчесе А.С.Авдеев рәислегендә Алкогольле һәм спиртлы продукциянең легаль булмаган әйләнешен кисәтү буенча ведомствоара комиссия утырышы үткәрелде.

август, 2019 ел
чәршәмбе

Бүген Алабуга муниципаль районы Башкарма комитетында Алабуга муниципаль районы территориясендә алкогольле һәм спиртлы продукциянең законсыз әйләнешен кисәтү һәм чикләү буенча ведомствоара комиссиянең чираттагы утырышы узды.