Казан шәһәре Башкарма комитетында мәгълүмати тәэмин итү эше турында

2024 елның 19 апреле, җомга

Заманча мәгълүмати тәэмин итү Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге эшчәнлегенең мөһим юнәлешләренең берсе булып тора.

Кулланучылар хокукларын яклау буенча системалы, комплекслы эш федераль башкарма хакимият органнарының, Россия Федерациясе субъектларының башкарма хакимият органнарының, иҗтимагый оешмаларның һәм җирле үзидарә органнарының тыгыз хезмәттәшлегендә генә төзелә ала.

Хәзерге этапта халык белән диалог, гражданлык активлыгын стимуллаштыру һәм саклау кирәк.

Муниципаль дәрәҗәдә эшләүче кулланучылар хокукларын яклауның мөһим элементы булып халыкка иң якын булган җирле үзидарә органнары тора.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре буклетларны Казан шәһәре Башкарма комитетының Кулланучылар базары комитетына тапшырдылар.

Буклетлар - бөтен дөньяда таралган иң гади һәм бер үк вакытта эчтәлекле мәгълүмат чыганакларының берсе. Шуңа күрә ул хәтта мультимедия форматына күчү вакытында да актуальлеген югалтмый.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең мәгълүмати эшчәнлеге халык белән превентив чаралар үткәрүгә юнәлдерелгән, алар кулланучылар грамоталылыгы дәрәҗәсен арттырырга һәм гражданнарның хокукларын якларга мөмкинлек бирәчәк.