шимбә

2024 елның 26 апрелендә Нурлат шәһәрендә район мәдәният йорты каршындагы мәйданда язгы авыл хуҗалыгы ярминкәсе узды.

Авыл җирлекләре, район авыл хуҗалыгы товарлары җитештерүчеләре, шәхси ярдәмче хуҗалыклар, фермерлар һәм шәхси эшмәкәрләр үз продукцияләрен һәм эшләнмәләрен тәкъдим иттеләр.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

26 апрельдә Татарстанда 19нчы тапкыр «Мин татарча сөйлэшәм, ә син?» дип исемләнгән акция узды. Аның мәйданчыкларының берсе Казан Кремле иде. Тамашачылар ишегалдында тере татар музыкасы концертын тыңлады һәм ярминкәдә катнашты.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау Мин татарча сөйләшәм

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органына алдан түләнгән җиһазны китерү өлешендә законнарны аңлатуны сорап телефон аша хатын-кыз мөрәҗәгать итте.

җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәрләре Казан шәһәре базарларында һәм сәүдә мәйданчыкларында эшчәнлек алып баручы хуҗалык итүче субъектлар өчен семинарлар үткәрделәр. Чара кулланучыларга хезмәт күрсәтүнең сыйфатын һәм культурасын күтәрүгә юнәлдерелгән иде.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

2024 елның 25 апрелендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре «Авылым» ҖЧҖ сәүдә объектында кулланучылар хокукларын яклау турындагы законнарны аңлату буенча укыту семинары үткәрде. Монда көндәлек ихтыяҗ товарлары белән сәүдә итү алып барыла.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органына кулланучы инициативасы буенча туристлык хезмәтләре күрсәтүгә шартнамәне өзү өлешендә Кулланучылар хокукларын яклау турындагы законнарны аңлатуны сорап шәһәр кешесе телефон аша мөрәҗәгать итте.

пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Яр Чаллы территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгечләре Әгерҗе муниципаль районына барып, кибет җитәкчеләре һәм сатучылары белән очраштылар.

Чараларның максаты - кулланучылар базары өлкәсендә грамоталылыкны арттыру. Катнашучыларга «Кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законының төп статьялары, РФ Хөкүмәте Карары аңлатылды.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Кулланучылар базарында хокук бозуларны кисәтү һәм халыкның кулланучылар грамоталылыгын арттыру - Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Яр Чаллы территориаль органы хезмәткәрләренең төп бурычларының берсе. Территориаль орган хезмәткәрләре гражданнар, сәүдә итүче һәм хезмәт күрсәтүче предприятиеләр һәм оешма вәкилләре белән даими аңлату эшләре алып баралар, төрле учреждениеләрдә һәм мәгариф учреждениеләрендә дә лекцияләр һәм чыгышлар ясыйлар.

чәршәмбе

Кулланучыларга хезмәт күрсәтү сыйфатын һәм культурасын күтәрү максатыннан, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге хезмәткәре Татарстан Республикасы Казан шәһәре Совет районында хуҗалык итүче субъектлар вәкилләре белән семинарлар үткәрде.

Тэги: кулланучылар хокукын яклау

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чистай территориаль органы хезмәткәре Спас районы Болгар шәһәрендә урнашкан аяк киеме кибете хезмәткәрләре өчен укыту семинары үткәрде.