ноябрь, 2022 ел
якшәмбе

«Яшел Үзән икмәк комбинаты» ЯАҖ - ул Татарстан Республикасының икмәк-күмәч һәм кондитер әйберләре җитештерү буенча әйдәп баручы предприятиеләрнең берсе. Предприятиедә югары сыйфатлы икмәк-күмәч һәм кондитер әйберләренең киң ассортименты җитештерелә. Тәҗрибәле эшчеләр көн саен кырыктан артык атамада икмәк-күмәч һәм утыздан артык атамада кондитер әйберләре җитештерү өстендә эшлиләр.

февраль, 2022 ел
сишәмбе

«Кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законының 30 еллыгына багышланган чаралар кысаларында «3 нче Казан икмәк заводы» фирма кибетендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Казан территориаль органы хезмәткәрләре катнашында икмәк, икмәк-күмәч һәм кондитер әйберләренә дегустация уздырылды.

май, 2021 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәрләре халыкка хезмәт күрсәтү сыйфаты, бәяләр дәрәҗәсе, ассортиментта кирәкле товарлар булу-булмауга зур игътибар бирәләр.

Икмәк һәм икмәк-күмәч әйберләре беренче чиратта кирәкле товарлар исемлегендә, ә икмәк пешерү икътисадның социаль әһәмиятле тармагы булып тора. Безнең табыннарга килеп җиткән икмәкне пешерү - катлаулы, зур хезмәт таләп итә торган процесс, ул берничә эзлекле этаптан тора. Түбән Кама территориаль органы белгече Эльвира Милочкина, Зәй муниципаль районы 6 нчы урта мәктәбе укучылары белән бергә, икмәк барлыкка килү юлын белергә, аның авыр хезмәт нәтиҗәсе икәнлеген аңларга, икмәккә сакчыл караш булдырга һәм «ничек, ни өчен» дигән сорауларга җавап алырга тырыштылар.

Тэги: икмәк эшләнмәләре икмәк

ноябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Сарман муниципаль районының «Нуркәй икмәге» кибетендә кулланучылар җирле җитештерүченең икмәк эшләнмәләренең сыйфатын бәяли һәм «сәламәт» икмәк турында белә алдылар. Әлеге чарада Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Түбән Кама территориаль органы хезмәткәре Кадрия Вәгыйзова катнашты.