октябрь, 2022 ел
чәршәмбе

Пол Брайнет әйткәнчә, «Җиңү теләге мөһим түгел — ул һәркемдә бар. Ихтыяр һәм җиңүгә әзерлек мөһим!»

Тэги: Кулланучылар хокукын яклау буенча Олимпиада Олимпиада

сентябрь, 2020 ел
җомга

Укучыларның гражданлык позициясен формалаштыру максатыннан, танып-белү эшчәнлеген активлаштыру өчен, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге начальнигы Ләйсән Абдуллина Әтнә муниципаль районы Олы Мәңгәр төп гомуми белем бирү мәктәбендә 7, 8, 9 сыйныф укучылары өчен класстан тыш дәрес үткәрде.

сентябрь, 2020 ел
сишәмбе

21.09.2020-26.11.2020 кулланучылар хокукларын яклау буенча Татарстан Республикасы порталында (https://www.tatzpp.ru) «Кулланучылар хокукларын яклау» темасына республика олимпиадасының 1 туры дистанцион рәвештә үткәреләчәк. Олимпиада «2014-2025 елларга Татарстан Республикасында кулланучылар хокукларын яклауның комплекслы системасын үстерү» ярдәмче программасы чараларын үтәү максатларында үткәрелә.

декабрь, 2019 ел
дүшәмбе

Бүген Казан шәһәре Яңа Савин районының 146 номерлы "Ресурс" лицеенда Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе тарафыннан үткәрелә торган кулланучыларның хокукларын яклау буенча олимпиадада җиңүче баланы бүләкләү тантанасы булды.

ноябрь, 2019 ел

"Кулланучыларның хокукларын яклау" темасына республика олимпиадасы тәмамланды.

Татарстан Республикасында "2014-2021 елларга Татарстан Республикасында кулланучыларның хокукларын яклауның комплекслы системасын үстерү" максатчан программасы гамәлдә, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе әлеге программаның координаторы итеп билгеләнде. Кулланучыларның грамоталылыгын арттыру буенча эшчәнлек программаның өстенлекле юнәлешләренең берсе булып тора, шул исәптән урта уку йортлары укучылары өчен кулланучы белемнәре нигезләре буенча олимпиада үткәрү дә. Кулланучы белеме нигезләрен белү көннән-көн күбрәк әһәмияткә ия була бара.

чәршәмбе

Бүген Түбән Кама шәһәренең 37нче мәктәбендә Кама аръягы укучылары арасында кулланучыларның хокукларын яклау буенча олимпиаданың өченче этабы уза. Язма рәвештә тест үтү өчен якын-тирә районнардан 38 укучы килгән. Тест нәтиҗәләре буенча, билетлар буенча телдән әңгәмә кору өлешенә 14 бала киләсе өлешкә узды. Исегезгә төшерәбез, сентябрьдә кулланучыларның хокукларын яклау буенча җиденче республика олимпиадасы башланып киткән иде.

дүшәмбе

"Кулланучы белеме нигезләре" республика олимпиадасының беренче ике турына йомгак ясалды, алар нәтиҗәсендә Әгерҗе, Алабуга, Мамадыш, Менделеев һәм Чаллы шәһәрләре урта белем бирү мәктәпләренең унике укучысы уңышлы гына өченче турга узды. Хәзерге вакытта 3 нче турда катнашучылар белән индивидуаль эш алып барыла. ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Чаллы территориаль органы белгечләре, олимпиадага җентекләбрәк әзерләнү өчен, Чаллы шәһәренең 78 нче һәм 58 нче гимназиясе укучылары белән дәрес үткәрде.

сишәмбе

Бүген гомуми белем бирү мәктәпләре укучылары арасында "Кулланучыларның хокукларын яклау" республика олимпиадасының II этабы башлана. Олимпиаданың икенче этабына узган 948 кеше иҗади эшләр әзерләргә, ә атап әйткәндә тәкъдим ителгән темаларның берсе буенча эссе язарга тиеш

август, 2019 ел
җомга